Yangın Kapısı ” Çünkü tek şansınız var “

Güvenli yaşam alanlarının vazgeçilmez ürünü olan Kale Çelik Eşya’nın tasarımı ve üretimi olan yeni tip Yangın Kapısı, 17 Haziran 2011’de BM TRADA aracılığı ile yurtdışında teste tabi tutuldu. EN 1634-1 Avrupa Standartının kılavuz alındığı test doğrultusunda 90 dakika boyunca yangına yapısal bütünlük dayanıklılığı (E) ve ısı yalıtımı (I) sağlayarak başarısını kanıtladı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu rapor ile Kale Çelik Eşya; şu anda Türkiye’deki tüm önemli inşaat projelerinde yangın kapıları ve şaft kapakları için de talep edilen “90 dakika yangına dayanım” şartını karşılayan üç üreticiden biri oldu.

F90 Yangın Kapısı Teknik Özellikleri ;

Kale Yangın Kapısı minimum 60 mm kanat genişliğine sahiptir. Kale Yangın Kapılarında CCRS 1110 kalite sac kullanılmaktadır. Kanat sac kalınlığı 1,20 mm, kapının dâhil olduğu kasa sac kalınlığı yangın dayanım sınıfına göre 1,50 mm ile 2,00 mm arasında değişmektedir. Kale Yangın Kapıları için uygunluğu belgelenmiş panic bar kullanılmaktadır. Tercihe göre yaylı menteşe veya hidrolik kapatıcı seçenekleri de uygulanabiliyor. Kapı kasasında yangın esnasında sıcaklık ile şişen yangın contası bulunuyor. Buna ek olarak soğuk duman contası da uygulanabiliyor. Kale Yangın Kapısında biri ayarlı ve bilyalı olmak üzere çift menteşe sistemi kullanılıyor. Yalıtım malzemesi olarak ise 75 kg/m³ ila 110 kg/m³ arasında değişen yoğunluklarda taş yünü kullanılmaktadır.
Testlerdeki başarıya etki eden en önemli özellik kanat içlerinde ısı izolasyonu amaçlı kullanılan özel katmandır. Yoğunluğu alçıpan ve türevlerinden daha yüksek olan bu malzeme, testlerde beklenen başarıyı yakalamıştır.

Hedef 120 dakika yangına dayanımlı kapılar.

Kale Çelik Eşya bir sonrakini hedefini, yangına karşı 120 dakika yapısal dayanım (E) ve ısı yalıtım (I) şartını karşılamak ve camlı kapılar için yangına dayanım seviyesini yükseltmek olarak belirledi. Kale Çelik Eşya, Kale Yangın Kapısı’nın dayanım seviyelerini yükseltmek için mühendislik ve ARGE çalışmalarına devam ediyor.
Kale Çelik Eşya, EW 120, EI2 90, EI2 60 sınıflarını başarı ile belgelemiş kapı üretimine sahiptir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

  • 120 dakika yangına dayanıklı.
  • Dışarıdan kapalı olsa bile içeriden kapıyı açan panik kolu
  • 75 C üzerindeki sıcaklıklarda genleşerek dumanı asla sızdırmayan özel conta.
  • Ateşe dayanıklı cam takılabilme özelliği.
  • Ayarlanabilen menteşeler.
  • Sağ veya sol açılım.
  • Ankraj için ilave parça
  • İsteğe göre alt kasa parça sistemi
  •  
Copyrights © Alvone Bilişim ve İletişim Tic. Ltd. Şti. 2012-2013. All rights reserved.
konya web tasarım,haber sistemleri